הדברת מזיקים

מהי הדברת מזיקים?

הדברת מזיקים היא פעולה אשר מתבצעת לצורך הרחקה, צמצום השפעה או הרג של מזיקים כמו צמחים, חיידקים, פטריות ובעיקר חרקים. החומרים המשמשים להדברה הם רעלים מסוגים שונים אשר מהווים סכנה גם ליצורים שאין בכוונתנו להדביר. חומרים אלה נשארים על פני הקרקע או מחלחלים לתוכה במשך שנים ופוגעים בסביבה בדרכים שונות. לכן יש לנקוט בשורה של נהלי בטיחות ונהלים לשימוש בחומרי הדברה אשר מקטינים את הסיכוי לנזק כתוצאה מהדברה.

שיטות להדברת מזיקים

כחלק מהשינויים בתחום ההדברה בעשורים האחרונים נוספו חומרי הדברה ידידותיים וממוקדים יותר אשר נחשבים לאמצעי הדברה ביולוגית או הדברה ירוקה. למרות שמושג ההדברה הירוקה אינו מוגדר באופן רשמי ישנן פעולות הדברה אשר ידועות כממוקדות יותר ומסוכנות פחות ושעדיין נותנות מענה מצוין להדברת מזיקים מסוגים שונים.

הדברת מזיקים, ארגון המדבירים

להרשמה לקבלת פרסומים בדואר האלקטרוני דרך האתר לחץ כאן

מדבירים מוסמכים

על מנת לקבל את כל המידע הדרוש ואת ההכשרה המתאימה כל מדביר חייב לעבור הכשרה לסוג הדברת מזיקים ספציפי בו הוא עוסק או לכמה סוגים. בהכשרה ובמבחן שבסופה מוודאות הרשויות שהמדביר המוסמך יודע מה הסכנות של השימוש בחומר, כיצד יש להשתמש בו בבטחה ומה המגבלות שלו. לאחרונה נחשפנו למקרים בהם בוצעה הדברה על ידי מדביר ללא רישיון אשר גבו מחיר כבד של חיי אדם.

ארגון המדבירים

ארגון המדבירים שם לו למטרה להביא עדכונים וחידושים בתחום ההדברה, ליצור הכשרות וימי עיון למדבירים מוסמכים ולהילחם בתופעת ההדברה ללא רישיון שהיא תופעה מסכנת חיים. מדביר מוסמך? עוסק בתחום ההדברה? הצטרף אלינו לארגון המדבירים והישאר מעודכן בכל החדשות, העדכונים והתקנות בתחום ההדברה.